8 rad rodičům dětí s autismem

Co je to autismus? Co mám dělat, když byl mému dítěti autismus diagnostikován?  Moc dobře si pamatuji na tu bezmoc a bezradnost, kterou jsem  jako rodič cítila. Jak jsem propadala panice, co s ním jednou bude. A bude vůbec mluvit?

Pokládáte si taky tyto otázky?

Chtěla jsem na ně znát odpovědi. Od ostatních rodičů, od odborníků, od dospělých autistů. Ale dostávala jsem různé informace, často i protichůdné a propadala jsem panice. Měla jsem strach, ale strach je vlastně naprosto přirozená reakce, když nevíte, co dělat.

Dneska se za své tehdejší uvažování stydím a upřímě říkám, že porozumět dítěti chce  odvahu, ale také kvalitní informace. Proto jsem se rozhodla sdílet s vámi video, které vám může pomoci porozumět svému dítěti.

Jsem nesmírně ráda, že Nick Walker, autistický lektor, natočil toto video a má pro vás rodiče 8 rad.

Udělejte si na toto video čas. Možná budete překvapeni. Možná budete i plakat, ale nebojte se svých emocí. Překonejte svůj strach.

Video Nicka Walkera Rada rodičům autistických dětí je reakcí na nepřesné a zkreslené informace, které se k rodičům často dostávají od těch, kteří autismus znají jen zvenčí.

Český překlad videa připravili a moc za něj děkuji stránkám MujAutismus.czZrzi.cz ve spolupráci s autory Nickem Walkerem a Normanem Kuncem.

Pokud se vám video líbilo, sdílejte tento článek, aby ho vidělo co nejvíce rodičů.

Eva

Komentáře