Obálka je pouze ilustrační a není součástí Quiet e-booku.

QUIET e-BOOK

Chcete, aby se Vaše dítě pobavilo, něco se naučilo nebo jen na chvíli zabavilo třeba na cestách?

Stáhněte si pro něj 25 stran zábavného výukového materiálu v PDF ZDARMA.

 

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Mgr. Eva Hufová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Mražená mikulášská nadílka

Mikuláš, čert a anděl, známé trio, s kterým se každý rok mohou děti setkat. Jak to probíhalo u nás, jak to Honzík zvládl a co mu Mikuláš nechal za oknem? Dejme tomu, že zhruba do 5 let věku jsme doma Mikuláše moc neřešili a popravdě si ani nevybavuji, jak na něj reagoval. Mikuláš chodí ve škole (převlečené starší děti) a domů si ho nezveme...

16 vzkazů od autistických dětí pro jejich učitele, vychovatele a asistenty

Jak to udělat, abychom dítěti dokázali porozumět? Máme za sebou školní rok, všichni si odpočineme od školních starostí a těšíme se na prázdniny. Od září nás to, ale čeká znovu a tak dneska sdílím 16 vzkazů od autistických dětí pro jejich budoucí učitele, vychovatele a asistenty. Vytiskněte nebo sdílejte do škol. 1. Ber mě takového, jaký jsem. Je to můj nejdůležitější...

co je autismus

8 rad rodičům dětí s autismem

Co je to autismus? Co mám dělat, když byl mému dítěti autismus diagnostikován? Moc dobře si pamatuji na tu bezmoc a bezradnost, kterou jsem jako rodič cítila. Jak jsem propadala panice, co s ním jednou bude. A bude vůbec mluvit?

Prní půl rok prvňáka a vysvědčení

Jaké bylo první pololetí v 1. třídě? Dneska je ten den, kdy Honzík dostal své první vysvědčení. Jak mu to šlo? Jak to prožíval on? Jak já? Dostal slovní hodnocení nebo známky? To vše vám popíšu.

Hrajeme písničky s barevnými notami, nyní i černobílá varianta

K vytvoření zpěvníku dětských lidových písniček mě inspirovala muzikoterapie, které se syn zúčastnil a hrál podle barevných not nalepených na klávesy. Při tvorbě jsem ale v písničce Prší prší udělala chybu, omlouvám se, opravenou verzi si zdarma stáhněte zde.

7 tipů, které nám pomáhají lépe zvládnout Vánoce

Nahledněte k nám a zjistěte, jak trávíme vánoční svátky. Nechte se inspirovat 7 tipy k lepšímu prožití vánočních svátků, které mohou pomoci třeba i vám. Krásné Vánoce.

škola, svačina, knihy

Už je prvňák

Honzík nastoupil do 1. třídy po odkladu v 7 letech. Jaké jsem jako máma autisty měla pocity? Vzrušení, nadšení, strach a nervozita. To já jsem to prožívala hůře něž on. Samozřejmě jsem se snažila to na něj nepřenášet, ale moc mi to nešlo. Honzík říkal nechci do školy. Nechci aktovku, nechci penál, a to urputně celé prázdniny, protože jsme se ho na to snažili připravit. Poslední večer před 1. školním dnem jsem mu povídala o škole, že se budou učit číst, psát a počítat a Honzík mi skočil do řeči a povídá: "Ale to nemůžu, to neumím.:)." Vysvětlit mu, že se to teprve budou učit, že to nevadí, že ostatní děti to taky neumí, nepadalo příliš na úrodnou půdu. Ale první den šel s úsměvem a bez aktovky. Na co taky, že jo:)

3 tipy a 1 rada, jak přežít s dětmi prázdniny

Zítra začínají prázdniny a nebudeme si nic nalhávat, pro mnoho z nás, zejména rodičů, to není snadné období. Ne všichni se na prázdniny těší, protože mohou přinést několik starostí navíc. Pečující mámy a tátové vědí, že si neodpočinou, nečeká je mnohdy dovolená, nečekají je zážitky s dětmi. Odpadne školní docházka, kdy si aspoň na 4 hodiny denně mohli „odpočinout nebo...

autor fotografie

Velikonoční tvoření a vymalovánka zdarma

Velikonoce se rychle blíží a nedá mi s vámi nesdílet toto tvoření, kterým se můžete inspirovat, a které jsme zkusili loni i my. Tuto fotku mi poskytla moc šikovná maminka, ano takhle to vypadá, když to někdo umí. Naše varianta nebyla tak povedená, ale i tak byli koledníci nadšení a mimoni se jim moc líbili. Původně jsem myslela, že takto zvládneme...

Slavíme první narozeniny a DÁREK dostanete vy!

Věřili byste tomu, že tyto internetové stránky jsou na světě už rok? Na jednu stranu je to velmi krátká doba, ale když se ohlédnu za tím, co všechno se za loňský rok stalo a stihlo, není toho rozhodně málo. Psal se listopad roku 2016, už si přesně nepamatuji, který to byl den, a já jsem po roce a půl práce měla zveřejnit svůj...

Jak naučit dítě na kole? A co když to nejde?

Ježdění na kole není tak samozřejmá a jednoduchá dovednost, jak by se na první pohled mohlo zdát. Blíží se Vánoce a kolo bývá častým vánočním dárkem. A co přijde pak? Popíšu vám, jak trnitá byla naše cesta k získání umu ježdění na kole a jaká úskalí u nás stále přetrvávají. Ale také co dělat, když dítě na kole jezdit samo prostě nemůže. Jako bonus pracovní listy KOLO ke stažení ZDARMA.