Co pro mne znamená Porozumím autismu?

Logo_vodoznak_sedy_nahled

Dovolte mi Vás přivítat na těchto stránkách.

Srdečně vás zdravím z nového webu zaměřeného nejen na vzdělávání dětí s autismem. Co vše u nás naleznete a pro koho jsou stránky určené, Vám nejlépe přiblíží úvodní stránka.

Jmenuji se Eva a jsem i pečující máma o úžasného speciálního synka a tento web je výsledkem mého více než rok a půl dlouhého snažení a více než tří leté cesty k porozumění autismu, který je denní součástí našeho života.

Věřím, že zde najdete užitečné informace, inspiraci a spoustu zajímavých materiálů, které využijete při rozvoji Vašich dětí.

Když jsem zvažovala název webových stránek slovní spojení „Porozumím autismu“ bylo jasnou volbou z mnoha následujících důvodů.

Porozumění pro sebe i pro Vaše dítě.

Porozumění pro mě znamená jednu z nejdůležitějších vlastností, kterou musíme jako rodiče mít a postupně budovat, ale nejen vůči našim dětem a jejich diagnózám, ale i pro nás samotné.

Velmi často se jako pečující osoby v návalu povinností a péči o naše děti zanedbáváme. I tomuto tématu se zde budeme věnovat.

Porozumět znamená i vědět. A to znamená vzdělávání a získávání kvalitních a přehledných informací. Když je dítě diagnostikováno nebo diagnózou prochází a poprvé někdo nahlas vysloví slovo „autismus“, usedáme někdy dychtivě, jindy s rozpaky a strachem k internetu a hledáme a hledáme.

Nacházíme střípky informací rozesetých po celém internetu. Hledání nám zabere spoustu času a velmi často nacházíme i protichůdné, často pouze negativní informace, narážíme na mýty a na již neplatné informace. Hledáme pomoc, hledáme informace, chceme vědět, co máme a co můžeme udělat.

Na těchto stránkách, zejména v blogových článcích Vám budu představovat a předkládat vše co s autismem souvisí a věřím, že Vám hledání usnadním.

Nedílnou součástí těchto stránek je i e-shop s výukovými materiály, které pro děti s láskou tvořím, a které jsou Vám k dispozici ke koupi v digitální podobě PDF.

Čekají na Vás i materiály a dárečky, které budou zcela zdarma.

Stránky nejsou zaměřeny pouze na jednu terapii nebo jeden přístup k autismu, jak to bývá často k vidění.

Porozumím autismu, je společným prostorem. Bez cenzury, podle pravdy o klasickém přístupu i alternativně, ale i o názorech. O rodičích a dětech a o našich životech.

Porozumění je i receptivní složka řeči. Pokud je porozumění mluvenému slovu narušené, nese to sebou jistá úskalí. Toto je i náš případ.

Proč je v logu symbol stromu?

Celosvětově se pro symbol autismu používají buď dílky puzzle, nebo znak nekonečna (ležatá osmička), rozhodla jsem se, že se odlišíme. Když jsem paní grafičce zadala požadavek na vytvoření loga, nechala jsem ji volnou ruku a napsala ji pouze klíčová slova – strom, harmonie, rodina, porozumění, láska.

To, co vidíte, je výsledek. Snad se Vám líbí, tak jako mně. Strom je od pradávna symbolem cesty, v ČR je navíc lípa stromem národním. Strom pro mne znamená tedy i naši cestu a zároveň rodinný systémspolupráci.

Přeji nám všem silné kořeny a pevné ukotvení, ať ustojíme to, co ustát musíme a přijmeme, co již ovlivnit nemůžeme. Velkou dávku odvahy a touhy žít, radovat se a prožívat, nejen přežívat. Rodinné zázemí, přátele a terapeuty, kteří nás budou podporovat a spolupracovat. Aby naše děti mohly růst a kvést ale hlavně být šťastní.

Mgr. Eva Hufová

autorka projektu Porozumím autismu

Komentáře